pożyczki bez zaświadczeń

Czym jest pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba dłużników. Jednym z najpopularniejszych produktów finansowych po który sięgają, jest kredyt lub pożyczka pozabankowa. Wpływa na to wiele zalet tego rodzaju świadczenia, w tym brak formalności oraz szybkość decyzji pożyczkodawcy. Klienci bardzo chętnie biorą pożyczkę bez zaświadczeń. Czym jest tego typu zobowiązanie?

Pożyczka bez dokumentacji?

Takie wsparcie materialne jak najbardziej istnieje i jest jednym z głównym świadczeń udzielanych przez prywatne podmioty z rynku finansowego. Klienci nie muszą martwić się w tym przypadku swoją przeszłością kredytową, wysokością dochodów oraz wieloma innymi czynnikami, które są brane pod uwagę choćby przy kredycie bankowych. Pozabankowy pożyczkodawca nie sprawdza także dokładnie Biur Informacji Kredytowej, nie pyta wnioskodawcy o stan majątkowy itp.

Jaka wysokość i na ile?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach to dobre rozwiązanie dla osób, które mają już na swoim koncie jakieś inne zobowiązanie. Ponadto, nie każdy posiada dziś pożądaną przez instytucje finansowe umowę o pracę. Przy tym typie zobowiązania pożyczkodawca nie prosi o żadne tego rodzaju dokumenty ani potwierdzenia, pokazując, że ufa klientowi na tyle, aby mu pomóc. Zazwyczaj chodzi o niewielkie kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. W modzie są pożyczki krótkoterminowe, tzw. chwilówki oraz pożyczki ratalne. Pierwszych udziela się na okres kilku tygodni lub miesięcy, z koniecznością spłaty po tym okresie, drugie mogą być przyznane na kilka lat, a spłata odbywa się w postaci comiesięcznych rat.

Jak wziąć pożyczkę?

Wystarczy wejść na stronę internetową danego pożyczkodawcy i wypełnić formularz, a następnie przesłać wniosek o pożyczkę. Decyzja zostanie podjęta w zaledwie kilkanaście minut, a w szczególnych sytuacjach do kilku godzin. Jeśli będzie pozytywna, pozostaje czekać na przelew. Niezbędne będzie oczywiście dopełnienie formalności w postaci wyrażenia zgód na działania marketingowe itp., ale klient może być pewny, że środki szybko wpłyną na jego rachunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *