+48 512995083

Pieczęcie i Stemple online

Oddzwoń
Cart empty

Pieczęcie urzędowe

Pieczęć urzędowa - informacja

Pieczęć urzędowa jest symbolem władzy, dlatego obecność i wygląd pieczęci urzędowej są ściśle regulowane przez ustawodawstwo Ukrainy. Pieczęcią z godłem Ukrainy posługują się władze wykonawcze, ustawodawcze i sądownicze, a także organizacje posiadające akredytację państwową. Pieczęcie urzędowe są atrybutem każdej instytucji lub organizacji państwowej, są identyfikatorem autentyczności dokumentu, który może przekonać każdego obywatela o jego legalności. Co sprawia, że ​​znaczek jest wyjątkowy? Oczywiście fakt obecności symboli państwowych w samym centrum – herb Ukrainy. Decyduje to o stopniu jej ważności, dlatego przed pieczęcią herbową stawiane są pewne wymagania, co do zawartości, konstrukcji, wykonania, użytkowania, a nawet zniszczenia. Wszystko to jest regulowane przez prawo, a opisy wszystkich wymagań można łatwo znaleźć w normie stanowej.

Przy produkcji plomb urzędowych i plomb do dokumentów nasza firma przywiązuje dużą wagę do wszystkich etapów produkcji, a także doboru komponentów. Tylko taki wymóg stawia się w przypadku pieczęci urzędowej – muszą być produkowane na nowoczesnym sprzęcie, który gwarantuje maksymalną precyzję i niezawodność. Czemu? Faktem jest, że ważnym parametrem jest przejrzystość druku, nie powinno być żadnej szorstkości. Tak więc dzięki dostępności tak nowoczesnego sprzętu możesz liczyć na wysokiej jakości i niezawodne klisze, a poprzez oprzyrządowanie (wyprodukowane w Austrii) i komponenty gwarantowana jest łatwość użytkowania i wzrasta zaufanie do produktów jako całości.

Oficjalna produkcja pieczęci – organizacje używające pieczęci urzędowej

Normy legislacyjne Ukrainy zatwierdziły listę instytucji, które muszą używać oficjalnej pieczęci w swojej działalności.

czytaj więcej

Są to wszystkie te organizacje, które mają status państwowy. Podatki, instytucje edukacyjne, fundusz emerytalny, usługi socjalne itp. Nie należy zapominać, że kancelarie notarialne są prywatne i publiczne, ale absolutnie wszyscy notariusze posługują się urzędową pieczęcią, gdyż w swojej działalności są umocowani do reprezentowania państwa. Ponieważ produkcja pieczęci urzędowych jest regulowana przez prawo, główne parametry pieczęci są określone dla strukturalnych instytucji państwowych Ukrainy. Musi być dopasowana między wymiarami herbu, grubością linii, czcionkami itp.

Wymagania specjalne

Oficjalna pieczęć ma szczególne wymagania nie tylko co do treści, ale także technologii produkcji i użytych materiałów. Wszystkie są wymienione w stanie. standard. W przypadku stwierdzenia rozbieżności z określonymi normami może to spowodować unieważnienie pieczęci z herbem. W rezultacie powinieneś dobrze się zastanowić, zanim wybierzesz stronę wykonawczą. Firma produkująca pieczęcie pieczątkowe musi być świadoma istniejących subtelności i niuansów ustalonych norm.

Przyjrzyjmy się najbardziej podstawowym wymaganiom. Odciski ze stanu symbole są wyłącznie okrągłe. Symbole państwowe są przedstawione w samym środku, a nazwa organu nadzorczego państwa jest wypisana na całym obwodzie. władze (częściej ministerstwo). Następnie pojawia się nazwa samej instytucji. Każda organizacja może mieć do dyspozycji tylko jedną kopię oficjalnej pieczęci.

Funkcje techniczne i ochrona

W celu zapewnienia perfekcyjnej perfekcji, wyrazistości i głębi zadruku do produkcji używany jest specjalny rodzaj gumy. Zwróć uwagę na gładkość powierzchni. Nawet jeśli możliwe są małe nierówności, to tylko te, które można zobaczyć tylko przez potężne szkło powiększające. Norma stanowa dokładnie określa kąt nachylenia drukowanych znaków, ich wielkość, a także głębokość odstępów. Materiały eksploatacyjne są również wymienione w regulaminie. Na przykład, jeśli chodzi o tusz do stempli, musisz starannie wybrać taki, który całkowicie wyschnie na papierze w 10 sekund. Nie ma znaczenia, jaki papier jest jednocześnie – zwykła porowata lub gładka powłoka, wymagania są takie same. Nasycenie kolorów nadruku i kształt nadruku nie powinny zmieniać się w normalnej temperaturze i świetle dziennym.

Oddzielnie mówimy o ochronie pieczęci pieczęci. Na banerze muszą znajdować się co najmniej cztery różne elementy ochronne i tylko te wymienione przez państwo. standard. Używanie sekretów jest jednak również dozwolone, jeśli nie naruszają innych wymagań.

W celu zminimalizowania możliwości podrobienia pieczęci urzędowej w przyszłości zastosowano drobne, filigranowe elementy w klisze. Na przykład ochronny mikrotekst lub pole bitmapowe. Ten ostatni środek bezpieczeństwa jest uważany za najpowszechniejsze i najpowszechniejsze zabezpieczenie pieczęci dla organizacji. Nieprawidłowe pole bitmapy łatwe do zeskanowania, dlatego trudno jest zrobić podróbkę. Aby ochrona wskazanej pieczęci herbowej była wysokiej jakości i gwarantowała bezpieczeństwo, należy stosować wyłącznie grawerowanie laserowe.

Zamów znaczek

Jeśli potrzebujesz druku przedsiębiorstw państwowych, to trafiłeś pod właściwy adres, teraz możesz nam zaufać w tej sprawie. I pierwsze pojawiające się i całkiem logiczne pytanie: „Co jest potrzebne, aby zamówić produkcję pieczęci stemplowej?”

Wymagane są następujące dokumenty:

  • Zastosowanie głowy w dowolnej formie do sporządzenia pieczęci;
  • Świadectwa rejestracji osób prawnych osoba i zarejestrowanie jej w urzędzie skarbowym;
  • dokument uprawniający do używania oficjalnej pieczęci (kopia).

Otrzymując pieczęć z herbem, musisz mieć paszport lub pełnomocnictwo. Opracowując układ pieczęci państwowej nasi specjaliści zaczynają początkowo od istniejących norm prawnych, a poszerzając swoje doświadczenie i wnikliwie badając tego typu produkt, uzupełniają je różnymi technicznie trudnymi do odtworzenia elementami w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Produkcja plomb urzędowych to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie, które mogą wykonać tylko profesjonaliści. 

ubezpieczenia-lubaczow.pl

Przez telefon

Jak złożyć zamówienie

ubezpieczenia-lubaczow.pl

Aplikacja internetowa

ubezpieczenia-lubaczow.pl

W naszym biurze

 

Window prices by size