weekendowe pozyczki

Pożyczka w weekend – da się !

Załóżmy, że dowiedziałeś się, że to właśnie dziś, w sobotę, w popularnej sieciówce ze sprzętem RTV jest rewelacyjna wyprzedaż, a tobie właśnie zepsuł się telewizor. Albo dzwoni przyjaciel w niedzielę, że pakuje się, wyjeżdża na tydzień w Bieszczady i ma dla ciebie wolne miejsce w samochodzie. Tak, zdarzają się sytuacje i okazje, z których żal nie skorzystać, a jedynym ograniczeniem uniemożliwiającym ich realizację jest chwilowy brak funduszy. Pożyczka w weekend to idealne dla ciebie rozwiązanie.

Pożyczka w weekend — da się? Da się !

Kiedy zapytasz rodziców, co robili w nagłej sytuacji braku gotówki, to z pewnością powiedzą, że pożyczali gotówkę od sąsiadów, rodziców, albo od przyjaciół. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy nie musimy obciążać bliskich swoimi problemami finansowymi. Dziesiątki firm pozabankowych oferuje w internecie swoje usługi. Można pożyczyć pieniądze nawet w weekend bez wychodzenia z domu.

Większość firm udzielających pożyczek zwykle pracuje w takich godzinach jak inne zakłady pracy, czyli jeśli pracują w weekend, to zazwyczaj krócej. Jednak funkcjonują na rynku finansowym firmy, które pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. I wbrew pozorom, nie jest ich tak mało, internet jest niezastąpionym źródłem informacji i korzystając z niego, łatwo takie całodobowe przedsiębiorstwa pożyczkowe można odnaleźć.

Ile i na jak długo można pożyczyć

Chwilówki oferowane i  udzielane są najczęściej. Można liczyć na szybką gotówkę w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych z uwagi na fakt niskiej kwoty oraz krótkiego okresu spłaty (30-60 dni). Cechuje je minimum formalności, do zaciągnięcia takiego zobowiązania wystarczy tylko dowód osobisty. Jeśli odpowiednio dobrze przeszukasz internet, na pewno odnajdziesz również pożyczki oferowane w kwotach wyższych z dłuższym, ratalnym okresem spłaty.

Pożyczki ratalne udzielane są kwocie do 25.000 zł z okresem spłaty nawet do 60 rat, ale w celu udzielenia takiego zobowiązania pożyczkodawca sprawdza klienta w  popularnych bazach w celu maksymalnego wyeliminowania ryzyka braku spłaty należności. Bazy zewnętrzne takie jak Baza Informacji Kredytowych, Krajowy Rejestr Długów, czy Big InfoMonitor nie pracują w weekendy, stąd brak możliwości sprawdzenia możliwości kredytowych pożyczkobiorcy. Dlatego w przypadku pożyczek weekendowych można liczyć na mniejsze kwoty z krótszym okresem spłaty.

Stały klient może więcej — czyli jeśli już wcześniej klient korzystał z pożyczki w firmie pozabankowej i wykazał się nienaganną postawą w jej spłacie, bądźmy pewni, że zostanie potraktowany bardziej prestiżowo niż klient korzystający z usług tej firmy po raz pierwszy. Im więcej zaciągniętych i spłaconych pożyczek tym pożyczkodawca ma więcej informacji o kliencie. Dzięki temu ma wiedzę o zdolności kredytowej i możliwościach spłaty zaciągniętych przez klienta zobowiązań i pożyczkę może dać stałemu solidnemu klientowi „od ręki”.

Jak szybko otrzymać pożyczkę w weekend

Aby zwiększyć szansę na bezproblemowe i szybkie załatwienie formalności, należy:

  • sprawdzić termin ważności dowodu osobistego — nie może być przeterminowany
  • posiadać aktywny numer telefonu komórkowego
  • posiadać adres zameldowania

Banki nie pracują w weekendy, dlatego podczas ubiegania się o weekendową pożyczkę może wystąpić problem z szybkim otrzymaniem przelewu na konto. Optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy pożyczkowej, która posiada rachunek bankowy w tym samym banku. Dzięki temu przyznane pieniądze trafią na rachunek klienta jeszcze w tym samym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *