pozyczki od reki

Pożyczki na dowód osobisty od ręki – co warto wiedzieć?

Z każdym dniem rośnie w naszym kraju popularność różnego rodzaju form pożyczek. Firmy pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, oferując im wiele typów zobowiązania. Wiele z nich jest wprost “szytych na miarę” pożyczkobiorców i przyznawanych w mgnieniu oka. To dlatego coraz częściej mówi się o pożyczkach na dowód od ręki. Co należy o nich wiedzieć? Na co uważać i jakie parametry świadczenia najlepiej wybrać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście.

Jak ubiegać się o pożyczkę?

Podmioty z sektora finansowego przyzwyczaiły już swoich klientów do tego, że korzystanie z ich usług jest nie tylko wygodne, ale i szybkie. Wszystko dzięki uproszczonej procedurze przyznawania środków, która sprowadza się w wielu przypadkach do spełnienia przez wnioskodawcę prostych warunków i wykonaniu zaledwie kilku kroków. Cała procedura odbywa się niemal zawsze drogą elektroniczną, poprzez stronę danego pożyczkodawcy. Wnioskodawca musi wypełnić jedynie krótki formularz, w którym do wypisania będą podstawowe dane. Na decyzje czeka się zazwyczaj kilkanaście minut. Jeśli jest pozytywna, środki jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej kolejnego dnia roboczego znajdą się na rachunku bankowym podanym we wniosku.

Pożyczki na dowód osobisty od ręki

Jakie warunki należy spełnić, aby móc starać się o wsparcie finansowe? W przypadku pożyczki na dowód osobisty od ręki konieczne będzie tylko potwierdzenie swoich danych przez analityka firmy. Skan dowodu przesyła się wraz z formularzem. Pożyczkodawcy z sektora pozabankowego nie sprawdzają co do zasady rodzaju zatrudnienia wnioskodawcy ani nie proszą go o okazanie jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach. Niewielkie formalności to obecnie norma w przypadku pożyczek pozabankowych. Wszystko po to, aby o zobowiązaniu w istocie można było powiedzieć, że jest zawierane “od ręki”.

Jaka pożyczka?

Do wyboru jest kilka rodzajów świadczenia. Do najpopularniejszych należą pożyczki ratalne oraz tzw. chwilówki. Te pierwsze udzielane są nawet na kilkadziesiąt miesięcy i spłacane co miesiąc w równych lub malejących częściach. Drugie z kolei to zobowiązania krótkoterminowe, na mniejsze kwoty i okres spłaty sięgający maksymalnie 90 dni od podpisania umowy i otrzymania przez pożyczkobiorcę środków.

Jakie warunki?

Zawierając umowę pożyczkową (z reguły elektronicznie, poprzez zaznaczenie odpowiednich punktów) pożyczkobiorca powinien zwrócić uwagę na szczegółowe warunki zobowiązania. Potrzeba zdobycia dodatkowych pieniędzy nie może wykluczyć zdrowy rozsądek. Z tego powodu ważnymi punktami w umowie, które warto dla własnego dobra przeanalizować są:
– informacje o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO)
– warunkach rozwiązania umowy i kosztach z tym związanymi
– możliwości wydłużenia okresu spłaty i zasadach, na jakich może to nastąpić

Ponadto, decydując się na pożyczkę warto wybrać świadomie. Można więc dokonać szczegółowej analizy i porównania ofert poszczególnych firm, co z pewnością przyniesie odpowiedzi na wiele pytań i pozwoli o wiele bardziej poznać temat jakim są pożyczki na dowód osobisty od ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *