pozyczki za darmo

Pożyczki za zero: czym są i jak działają?

Polska branża pożyczkowa już od kilku lat notuje naprawdę imponujące liczby jeżeli chodzi o rozwój. Z każdym rokiem przybywa nie tylko samych firm pożyczkowych oraz klientów korzystających z ich usług, ale poszerzeniu ulega także wachlarz dostępnych produktów. Ze względu na intensywną konkurencję a także bardzo dobrą sytuację finansową, dzisiejsze instytucje pożyczkowe są w stanie konkurować o względy klienta przy pomocy rozwiązań, których nie znajdziemy w ofercie żadnego banka. Mowa tutaj oczywiście przede wszystkim o takich ofertach, jak pożyczki za 0, czyli przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania wynoszącej dokładnie 0%.

Klienci bardzo często zastanawiają się, czy “darmowe” pożyczki rzeczywiście są darmowe? A może jest to jakiś haczyk zawierany w ofertach firm pożyczkowych. Odpowiedź brzmi: w odniesieniu do podmiotów o zweryfikowanym statusie oferta darmowych pożyczek jest jak najbardziej wiarygodna. Przed skorzystaniem z takiej pożyczki warto jednak zapoznać się przynajmniej z kilkoma podstawowymi informacjami na temat specyfiki tego rodzaju rozwiązań.

Pożyczki za zero: czym są i jak działają?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że darmowe pożyczki czy też pożyczki za 0 zawsze i bez wyjątku stanowią formę oferty promocyjnej. Promocja ta jest kierowana do nowych klientów(chociaż pod tym względem zdarzają się wyjątki) natomiast możliwość skorzystania z promocji jest oczywiście warunkowana przestrzeganiem jej regulaminu. Mówiąc prościej, pożyczka przy RRSO wynoszącym 0% automatycznie przestaje być “darmowa” w momencie, w którym złamiemy któryś z punktów regulaminu, tj. na przykład nie zwrócimy zobowiązania w terminie. Więcej dokładnych informacji na temat darmowych pożyczek można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pożyczek za 0?

W praktyce pojęcia “darmowa pożyczka” oraz “pożyczka przy RRSO 0%” bardzo często są używane w sposób zamienny. Nie jest to do końca słuszne. Należy pamiętać, że koszty uwzględniane w parametrze znanym pod nazwą RRSO z definicji obejmują jedynie bazowe opłaty związane z pożyczką.

W niektórych sytuacjach może mieć to istotne znaczenie dla klienta. Często zaciągając pierwszą pożyczkę mamy możliwość skorzystania z opcji przedłużenia umowy. W takim wypadku podstawowe warunki pożyczki nie ulegają zmianie(RRSO dalej wynosi 0%), jednak za możliwość przedłużenia okresu trwania umowy będziemy musieli zapłacić jednorazową prowizję. Nie jest to żadna “pułapka”, lecz logiczna kolej rzeczy a także kwestia, o której instytucje pożyczkowe informują w swoich regulaminach oraz prospektach informacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *